Elon Musk ve SEC anlaşma yoluna mı gidecek?

0

Elon Musk’ın 2018 yaz aylarında, Tesla’yı borsadan geri çekeceğine dair attığı tweet’lerin aslında bir hisse senedi manüpülasyonu olduğu ortaya çıkmış, Musk’ın bu konuda şirket içinde hiçbir çalışması olmadığı anlaşılmıştı.

Bunun bir cezası olmalı

Bunun üzerine ağır tepki veren ABD’nin sermaye piyasası kurulu, yani SEC, Musk’a 50 milyon dolar ceza kesmiş ve şirketin yöneticiliğinden ayrılmasını şart koşmuştu.

Ancak Musk bu cezayı kabullenmeyince mesele mahkemeye taşındı. Şimdi ise mahkeme yargıcı, iki tarafa da mahkemeye gelmeden aralarında anlaşma tavsiyesine bulundu. Ancak bu tavsiyenin geçerlilik süresi 15 gün.

İki hafta sonra iki taraf arasında hala bir anlaşma olmazsa, sonucu mahkeme belirleyece ve iki taraf da yargıcın kararını uygulamak zorunda kalacak. 

Bakalım şimdi SEC mi geri adım atacak, yoksa Musk mı?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>