Elon Musk yarı iletken tesisinden umutlu

0

Elon Musk yarı iletken

Elon Musk yarı iletken tesisinin geleceğinden umutlu. Bu tesisin gelecek yıl  küresel çip tedarikine son vereceğini söylüyor.

Elon Musk yarı iletken tesisi

Tesla CEO’su Elon Musk yaptığı açıklamada, bu yıl otomobil endüstrisini vuran küresel çip sıkıntısının, planlanan veya yapım aşamasında olan yeni bir yarı iletken fabrikası sayesinde esasen kısa vadeli olması gerektiğini söyledi.

Musk, Stellantis ile ortak bir oturumda, “Yapım aşamasında olan birçok çip üretim tesisi var. Gelecek yıla kadar yeterli kapasitemizin olduğunu düşünüyorum” dedi. İki otomotiv endüstrisi lideri Tesla ve Ferrari, büyüyen küresel enerji talebini karşılamak için nükleer enerjiden gelebilecek potansiyel destek konusunda anlaştılar.

TSMC, Intel gibi devler çip üretimi konusunda sıkı bir şekilde çalışıyor. Ancak bu konudan en çok etkilenen sektörlerin başında olan otomotiv üreticileri de çip tedariki sorununa çözüm bularak üretimlerini kesintisiz devam ettirebilmeyi istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>