Elon Musk’ın gönderdiği mail!

0

Elon Musk verimlilik

Elon Musk verimlilik maili ile çalışanlarına birtakım tavsiyelerde bulundu. Elon Musk verimlilik maili ile 5 konuda çalışanlarını uyardı ve bunlara dikkat etmelerini önerdi.

Elon Musk verimlilik için mail gönderdi

Yaptığı çalışmalarla son dönemin en inovatif insanlar arasında gösterilen Musk, gönderdiği mail ile çalışanlarına tavsiyelerde buldu. İşte o mailin özeti:

1)Sık toplantılardan uzak durun:

Büyük şirketlerde çok sık toplantı yapıldığını belirten Musk, bu toplantının sıklığının zamanla çalışanlar açısından kötüye gittiğini vurguladı. Katılımcılara değer katmadığını düşündüğünüz toplantılardan uzak durun tavsiyesinde bulundu.

2)Toplantıda işiniz bittiyse çıkın

Toplantı veya tele konferansta sizinle ilgili kısım bittiyse toplantıyı terk edin. Sadece konuyla ilgili katılımcıların kalması sağlanarak, çıkan kişilerin de zamanının boşa geçmesi önlenebilir.

3)Kısaltmalar kullanmayın

Tesla CEO’su, çalışanların kısaltmalardan uzak durarak, belirsizliklerin önüne geçmesi gerektiğini vurguladı.

4)Emir-komuta zinciri uygulamayın

Musk, iş süreçlerinde emir komuta zincirinin uygulanmaması gerektiğini belirterek, bunu yapan herhangi bir müdürün, kendisini işine son verilmiş bir şekilde bulacağını söyledi.

5)Sağduyulu olun

Eğer o an için şirket kuralına uymak size saçma görünüyorsa, sağduyulu bir şekilde davranarak kuralın değişmesi gerektiğini belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>