EMC Federasyonu yeni SAP iş birliğini ve karma bulut çözümlerini duyurdu

0

EMCKısa süre önce satın aldığı Virtustream ile büyüyen EMC Federasyonu, yaptığı açıklamada en son yenilikleri, iş ortaklarına yönelik programları ve Karma Bulut Portföyü’nü kullanan yeni müşterilerini duyurdu. EMC Federasyonu, işletmelere tüm iş yüklerini ve tüm bulut modellerini -özel, açık ve yönetilen bulutları- destekleyen, eksiksiz Karma Bulut portföyünü sunuyor. Ortak bir platform aracılığıyla, işletmeler artık birden çok bulut modelini ve birden çok bulut hizmetleri sağlayıcısını tek bir bulut olarak kolayca yönetebiliyor; kurum içi ve kurum dışı kullanım arasındaki ayırımını ortadan kaldırıyor.

Virtustream, SAP ile İş Ortaklığının Kapsamını Genişletiyor

Virtustream, dünyanın dört bir yanındaki işletmelere bulut içindeki I/O-yoğun, kritik misyonlu  uygulamaları taşımak, çalıştırmak ve yönetmek için yardımcı oluyor. Şirketin bulut çözümleri ile SAP® çözümlerini destekleme konusundaki yeterliliği ve yetkinliği biliniyor. Virtustream bugüne kadar üretim ortamlarına 200’den fazla SAP çözümü kurdu. Ayrıca bulut ortamında SAP Business Suite 4 SAP HANA’nın (SAP S/4HANA) ilk uygulamalarından birinin de kurulumunu gerçekleştirdi. Virtustream, SAP HANA  Kurumsal Bulut içindeki iş için kritik önem taşıyan SAP uygulamaları için az sayıda olan seçkin stratejik bulut altyapısı hizmetleri sağlayıcısından biri olduğunu da duyurdu.

Virtustream, EMC Federasyonu’nun CEO Rodney Rogers yönetimindeki yönetilen bulut hizmetleri iş biriminin de temelini oluştuyor. Virtustream, EMC Federasyonu’ın diğer özellikleri ve işlevlerinin kullanımını da içeren planlarını 4. çeyrekte duyuracak.

Öncü Karma Bulut Yenilikleri

EMC Federasyonu’nun Kurumsal Karma Bulut Çözümü açık bulut hizmetlerine geçiş imkanı tanıyan özel bulut sunuyor; Virtustream kritik iş uygulamalarının bulunduğu yönetilen bulut hizmeti olarak önemli bir başarı vaat ederken VMware vCloud® Air™  açık bulut çözümü konusunda da uzmanlığını ortaya koyuyor. Gelecekte bu çözümlerin altyapısını oluşturan teknolojiler entegre olacak. Örneğin; VMware’in karma ağ oluşturma özellikleri Virtustream® xStream® Bulut Yönetim Platformu’nun gelecekteki versiyonlarına entegre olacak.

EMC Federasyonu’nun yaptığı duyurular arasında yer alan yeni özellikler şu şekilde sıralanıyor:

•      VMware, vCloud Air Felaket Kurtarma Hizmetleri’nin kapsamını genişletti. Disaster Recovery OnDemand™ ‘kullandığın kadar öde’ seçeneği eklendi. Yeni bir hizmet olarak yazılım çözümü olan Site Recovery Manager Air™ de merkezi iş sürekliliği ve felaket kurtarma planlarının tasarlanması, test edilmesi, yürütülmesi ve yönetilmesi için kapsamlı bir yönetim çözümü sunacak.

•      Yapılandırılmamış veriler için EMC teknolojisiyle çalışan, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, güvenilir ve uygun maliyetli veri depolama çözümü VMware vCloud Air Object Storage™, VMware vCloud Air OnDemand Platformu’na entegre olacak.

•      Pivotal Cloud Foundry aracılığıyla modern uygulama geliştirmeyle başlama özelliği gibi EMC Federasyonu şirketleri sınıfının en iyisi teknolojilerini içeriyor. Yeni “Federasyona Uyumlu” iş ortaklarına yönelik yeterlilik programı ile Sanal Masaüstü Altyapılarının (VDI) kurulum ve bakımının karmaşıklığını ortadan kaldırmayı hedefleyen yeni Federasyon Son Kullanıcı Bilgi İşlem çözümü de yer alıyor.

•      VCE®, yenilikçi hiper-yakınsanmış raf ölçekli sistemi VxRack®’in kapsamını VMware yazılımına dayanan yeni bir çözümle genişletti. VxRack’in bu yeni özelliği BT kurumlarının VMware yazılım-tanımlı mimarisine dayalı Karma Bulut altyapısını hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde sistemlere konuşlandırmalarına olanak tanıyor.

Yeni Federasyonu Global Müşteri Ekibi

Dünyadaki büyük şirketlerin birçoğu dönüşmek ve yeni dijital deneyimler ve iş modelleri sunmak konusunda büyük baskı altında. Bu dönüşümü gerçekleştirmek için BT’nin de dönüşmesi gerekiyor. BT’nin daha verimli ve daha çevik olması ve aynı zamanda da işletmelerin beklediği hizmet düzeylerini sunmaya devam etmesi gerekiyor.  EMC Federasyonu bünyesindeki şirketler aracılığıyla işte bu gereksinimlere karşılık veriyor.

Dönüşüm sürecine giren müşterilerine kusursuz bir arayüz sunmak için EMC Federasyonu yeni bir pazara açılma ekibi kurdu. EMC Federasyonu bünyesindeki şirketlerden uzmanların oluşturduğu ekip, EMC Federasyonu’ın en stratejik müşterilerine Dijital Dönüşüm ve Karma Buluta Geçiş Sürecinde özel destek sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>