Techinside Google News
Techinside Google News

EMC, Virtustream’i satın alıyor!

EMC, Virtustream’i satın almak için nihai anlaşma görüşmeleri yaptığını duyurdu.
- Advertisement -

EMCGörüşmeler tamamlandığında, Virtustream EMC’nin yeni yönetimli bulut hizmetleri iş birimini oluşturacak. Bu satın alma EMC’nin müşterilerinin tüm uygulamalarını bulut tabanlı BT ortamlarına taşımaya yardımcı olma stratejisinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Virtustream’in bünyesine katılmasıyla EMC, tüm uygulamaları, tüm iş yüklerini ve tüm bulut modellerini destekleyen sektörün en kapsamlı karma bulut portföyünü tamamlamış olacak.

Virtustream CEO’su Rodney Rogers doğrudan EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci’ye bağlı olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Joe Tucci, “Sektörün en hızlı büyüyen ve en önemli segmentinde Virtustream gibi olağanüstü bir şirketi satın alma EMC için kritik önem taşıyor. Virtustream, EMC’nin tüm karma bulut altyapıları ve hizmet ihtiyaçları için en kapsamlı kaynak haline gelmesini sağlayacak. Virtustream’in EMC Federation ailesine katılmasından dolayı çok mutluyuz. Oyunun kurallarını değiştirecek bir gelişme yaşandığını düşünüyoruz” dedi.

Dünyanın en hızlı büyüyen bulut yazılım ve hizmet şirketlerinden biri olan Virtustream, bulut ortamında kritik misyonlu kurumsal uygulamaları taşımak, yönetmek ve çalıştırmak konusunda SAP de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki birçok büyük işletmenin güvendiği bir şirket. Virtustream’in müşterileri arasında Coca-Cola Company, Domino Sugar, Heinz, Hess Corporation, Kawasaki, Lexmark, Scotts Miracle-Gro gibi dünyanın en büyük markaları yer alıyor. Ayrıca, dünyanın dört bir yanında bulut hizmet ve çözümlerini sunmak için Virtustream yazılımını kullanan hizmet sağlayıcı iş ortakları bulunuyor.

Virtustream’in ürün portföyü, müşterilere hem doğrudan hem de EMC’nin global iş ortakları aracılığıyla sunulacak

Virtustream’in bulut yazılımı ve Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) portföyü müşterilere doğrudan ve iş ortakları aracılığıyla sunulacak. EMC Federation’ın hizmet sağlayıcı iş ortakları Virtustream’in xStream bulut yönetimi yazılım platformuna erişim hakkına sahip olacak ve kendi markalı hizmetlerini bu platform üzerinde uyarlayarak müşterilerine sunabilecek.
Şu an EMC, VMware vCloud Air gibi açık bulut hizmetlerine geçişe imkan tanıyan yerinde (işletme sistemleri içinde) özel bulut çözümü ‘Federation Kurumsal Karma Bulut Çözümü’nü sunuyor. Virtustream yerinde ya da işletme dışında yönetimli bulut yazılımı ve hizmetlerini EMC portföyüne katıyor. EMC bu yazılım ve hizmetleri Federation Kurumsal Karma Bulut çözümüne entegre etmeyi planlıyor. EMC, Virtustream’i bünyesine katarak, işletmelerin tüm uygulama portföylerini bulut ortama taşımalarına olanak sağlayacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir