En çok satan devre kartı Pi Zero oldu

0

En çok satan devre kartı

Raspberry Pi, yılın en çok satan devre kartı modelini duyurdu. Koronavirüs salgınının, Raspberry Pi’ın satışlarında da doğrudan etkili oldu.

Raspberry Pi’ın en çok satan devre kartı

Koronavirüs salgını nedeniyle küçük büyük birçok girişimci tıbbi ekipman üretimine başladı. Özellikle Avrupa ve ABD’de yaşanan solunum cihazı sorunu nedeniyle, girişimciler bu alana yöneldi.

Solunum cihazı üretmek için elinde daha önce model devre kartı bulunmayanlar ise Raspberry Pi kullanarak hızlı ve pratik çözüm arayışına girdi. Oldukça karmaşık bir mekanizmaya sahip olan bu cihazlar, Raspberry Pi gibi nispeten daha pratik kartlar sayesinde daha kolay bir şekilde üretilebiliyor.

Raspberry Pi tarafından yapılan açıklamada, bu yıl en çok satılan devre kartı modeli duyurdu. paylaşılan bilgilere göre 192 bin adet satılan Pi Zero satışlarda lider oldu. 512MB RAM, microSD yuvası ve Broadcom BCM2835 ARM işlemcisiyle Pi Zero birçok projenin pratik ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor.

Raspberry Pi, 3 aylık dönemde bu satışların daha da artacağını tahmin ediyor. Be nedenle Raspberry Pi, 250 bin adet yeni Pi Zero için çalışmalara başlamış durumda.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>