En popüler internet tarayıcısı hangisi?

0

En popüler internet tarayıcısı

Hız ve güvenlik gibi birçok farklı faktörün ön plana çıkması nedeniyle internet tarayıcısı alanında kıyasıya bir rekabet var. Peki en popüler internet tarayıcısı hangisi?

Netmarketshare araştırması – En popüler internet tarayıcısı

İnternet tarayıcısı alanında kıyasıya bir rekabet bulunuyor. Bu rekabette sıralamanın neredeyse sürekli olarak değiştiğini söyleyebiliriz.

Netmarketshare isimli bir araştırma şirketi, internet tarayıcılarına yönelik bir pazar araştırması yaptı ve Mart 2020’ye ait yeni istatistiklerini yayınladı.

Netmarketshare verilerinde, internet tarayıcısı pazarında Chrome’un yüzde 68.5’lik pay ile lider olduğu görülüyor. Paylaşılan verilerde Microsoft Edge tarafında yaşanan yükseliş dikkat çekiyor. Daha önce ikinci sırada  yer alan Mozilla Firefox ise rekabette geri kaldı ve yerini Microsoft Edge’e kaptırdı.

Microsoft Edge’in pazar payı 7.59, Mozilla Firefox’un ise yüzde 7.19 olduğunu görüyoruz.

Netmarketshare, Microsoft’un Edge tarayıcısında sunduğu yeniliklerin bu yükselişte önemli bir paya sahip olduğunu belirtiyor. Ayrıca Microsoft Edge’in artık sadece diğer tarayıcıları yüklemek için kullanılan bir tarayıcı olmadığı, kullanıcılar tarafından tercih edildiği de vurgulanıyor.

Peki sizin favori internet tarayıcınız hangisi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>