Endüstriyel firmalar güvenlik önlemlerini almıyor

0

Endüstriyel firmalar

Endüstriyel firmalar, siber saldırılara uğrama konusunda pek çok güvenlik açığı bulunduruyor. Dakikalık üretimin bile ciro tarafında kritik önemi olduğu endüstriyel firmalar konusunda yeni bir güvenlik raporu yayımlandı.

Endüstriyel firmalar için siber güvenlik

ABD bir holding olan Honeywell, endüstriyel alanda güvenliğe ilişkin yeni rapor yayınladı. 130 sanayi şirketinin kapsamlı bir anketinde, “Endüstri Siber Güvenliklerini CEO Gündemine Almak” başlıklı yazıya göre, ankete katılanların yaklaşık üçte ikisi (toplam yüzde 63) şüpheli durumları izlemediklerini açıkladı. Bu kuruluşların ise yüzde 45’lik kesiminde siber güvenlik çalışanı bulunmuyor.

Bu firmaların yüzde 53’ünün en az bir kere siber saldırıya uğradıkları ancak bu rağmen yüzde 20’sinin halen güvenlik değerlendirmesi yapmadığı tespit edildi. Ayrıca ankete katılanların yüzde 25’i penetrasyon testi yapmadıklarını, yüzde 13’ünün ise bunu sadece 12 ayda bir yaptığı belirlendi.

Her şeyin internete bağlanabildiği çağımızda özellikle endüstriyel firmaların siber güvenliğini sağlayabilmesi oldukça kritik bir konu. Bu nedenle firmaların siber güvenlik uzmanlarından destek alarak, üretim ve hizmetlerini güvenli hale getirmesi gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>