Endüstriyel uygulamalar için Raspberry Pi hazır

0

Raspberry Pi, minik bir ana kart üzerine yerleştirilmiş işlemcisi ve gerekli modülleri ile, farklı uygulamalar geliştiren mühendisler için çok kullanışlı, çok ucuz ve etkin bir bilgisayar ortamı sunuyordu.

Öğrencilerden geliştiricilere kadar büyük bir ilgiyle karşılanan ve 35 dolarlık fiyatıyla milyonlarca satılan Raspberry Pi, şimdi de endüstriyel uygulamalarda kullanılacak yeni modeli olan Raspberry Pi Module 3’ü piyasaya sürdü.

Dört çekirdekli 64-bit Broadcom BCM2837 işlemcisine ve 1GB of RAM’a sahip olan yeni Model 3, ev ve okul uygulamaları için tasarlanmadığından, Ethernet, Wi-Fi ve USB, SD Card bağlantısı bulunmuyor.

Robotlar için Raspberry Pi

SODIMM soketine yerleştirilebilecek şekilde tasarlanmış olan yeni Raspberry Pi böylece mühendislerin farklı sistemlerden bu bileşeni kullanarak, istediği port üzerinden farklı uygulamaları çalıştırabilmesini sağlayacak.

Bu da şu anlama geliyor, yeni mini bilgisayar, otomobillere, robotlara, endüstriyel makinelere, televizyonlara veya başka cihazlara takılarak çalıştırılabilecek. Üzerine takıldığı cihaza farklı yetenekler kazandırabilecek.Normal Raspberry Pi’den 10 kat daha güçlü bir işlemciye sahip olan Module 3 böylece endüstriyel uygulamaların gerektirdiği yüksek işlem gücünü sağlayabilecek.

Cihazın fiyatı ise 30 dolar olacak. Lite modelini almak isteyenler 25 dolar ödeyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>