Epic Games koalisyon kurdu

0

Epic Games koalisyon

Apple ile yaşadığı sorunların ardından Epic Games koalisyon kurdu. Kurulacak olan koalisyonda Spotify ve bazı uygulama geliştiriciler yer alıyor.

Epic Games koalisyon ile Apple’a karşı

Özellikle de uygulama içi satın alma konusunda izlediği strateji nedeniyle Apple, birçok şirket ve uygulama geliştirici tarafından yoğun eleştiri alıyor. Son olarak Apple, Epic Games ile karşı karşıya gelmişti.

Apple’ın gösterdiği bu tutumla mücadele etmek isteyen Epic Games koalisyon kurarak, bu konuda sorun yaşayanları bir araya getirdi. Epic Games’in kurduğu koalisyonda Spotify, Deeezer ve MatchGroup gibi uygulama geliştiriciler yer alıyor. Toplam kurucu üye sayısı 13 olan bu koalisyon ile Apple’ın gösterdiği tutuma karşı gelinecek.

Şu anda koalisyonun kurulmasının arkasında 3 önemli etkenin olduğu belirtiliyor. En önemli neden olarak Apple’ın aldığı yüzde 30 oranındaki komisyon gösteriliyor. İkinci nedenin ise Apple’ın tekel haline gelme çabası ve tüketicilerin tercihlerini korumaması olduğu belirtiliyor. Üçüncü neden olarak ise rekabet karşıtı izlenen mağaza politikaları gösteriliyor.

Uygulama komisyonlarından yılda 15 milyar dolar gelir elde ettiği iddia edilen Apple’ın bu konuda geri adım atıp atmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>