Epic Games oyun yazılım şirketi satın altı

0

Epic Games oyun yazılım şirketi

Epic Games oyun yazılım şirketi RAD Game Tools’u satın aldı. Bu satın almayla birlikte Epic Games, yazılım geliştirme süreçlerini hızlandıracak.

Epic Games oyun yazılım şirketiyle yatay büyüyecek

Oyun sektöründeki yükselişle birlikte çok hızlı bir dikey büyüme gösteren Epic Games, bu alandaki farklı şirketleri bünyesine katarak yatay büyüme stratejisi de izliyor. Epic Games, yeni bir oyun yazılım şirketi daha satın alarak bu stratejisinde önemli bir yol aldı.

Oyun yazılım geliştirme konusunda 1988 yılından günümüze uzanan büyük bir tecrübeye sahip olan RAD Game Tools, Epic Games’in bünyesine katıldı. Epic Games bu satın almayla şirketin sahip olduğu teknolojiyi, Ural Engine motorune entegre etmeyi hedefliyor. Şirketin Fortnite gibi popüler oyunlar da dahil olmak üzere yükleme sürelerini kısaltmak, kaliteyi artırmak odaklı bir hedefinin olduğu vurgulandı.

RAD Games Tools’un adı piyasada çok bilinmese de 24 bin 600’den fazla oyunda çeşitli çalışmalarıyla yer almış durumda. Ayrıca şirketin Granny 3D, Bink Video ve Smacker Video gibi programlara da sahip olması Epic Games için büyük bir avantaj sağlayacak.

RAD Game Tools’un satın alınmasıyla şirketin çalışanları da Epic Games’in kadrosuna geçiş yapacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>