Equity İstanbul konferansı başlıyor

0

konferans2Girişim sermayesi fonlarının, bankaların, yatırım danışmanlarının, aracı kuruluşların, hukuk firmalarının ve bağımsız denetçilerin, İSO 1000 listesinde yer alan ve büyümekte olan diğer şirketlerle bir araya geleceği “Equity İstanbul” için geri sayım başladı. Şirketlerin ihtiyaç duyduğu finansmanın teminine ilişkin ilgili tüm tarafların bir araya geldiği ve interaktif bir etkinlik olarak Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan “Equity İstanbul”, 8 Aralık 2015 tarihinde Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’ta gerçekleşecek.
İstanbul TALKS konferanslar serisi Equity İstanbul Konferansı’yla finans dünyasının temsilcilerini ve şirket yöneticilerini bir araya getiriyor. Finans sektöründen ve şirketler dünyasından ulusal ve uluslararası konuşmacıların yer alacağı konferans, girişim sermayesi şirketlerini, bankaları, aracı kuruluşları, yatırım danışmanlarını, hukuk şirketlerini ve bağımsız denetim firmalarını şirketlerle buluşturuyor. Şirket sahipleri ve yöneticileri, gün boyu düzenlenecek oturumlar, paneller, yuvarlak masa toplantıları ve bire bir görüşmelerde birleşme ve satın almalar, stratejik ortaklıklar, özkaynak yatırımları, borçlanma araçları, halka arz ve proje finansmanı ile ilgili olarak ilk elden bilgi edinme ve profesyonellerle tanışma imkanı bulacak.

Daha Hızlı Büyümek ve Marka Değerini Güçlendirmek İsteyen, Yatırımlarına Kaynak Arayan, Refinansman İhtiyacında Olan Şirketler İçin Önemli Bir Platform
Sektörün ve son trendlerin nabzını tutmaya hazırlanan etkinlikte, “Gelişmekte Olan Piyasalarda Sermaye ve Özkaynak Açığı”, “Şirketlerin Büyümesinde Proje Finansmanı”, “Alternatif Finansman Araçları”, “Halka Arz” gibi konu başlıkları, kendi alanının en deneyimli isimleri tarafından gündeme taşınacak. İnteraktif panellerde ve yuvarlak masa toplantılarında ise, yaygın finansman yöntemleri ile alternatif yaklaşımlar sektör temsilcilerince deneyimler çerçevesinde tartışılacak. Finans sektörü profesyonelleri ile şirket temsilcilerinin tanışmasına ve bire bir görüşmeler yapabilmesine imkan veren toplantı odaları gün boyu katılımcıların kullanımına sunulacak.

Türkiye’de finansman dünyasına yönelik bu kadar kapsayıcı bir etkinliğin ilk defa gerçekleştiğini belirten Equity İstanbul Konferans Başkanı Mustafa Baltacı, “Konferans’ta şirket finansmanı ile ilgili temel konulara ve alternatif stratejilere dikkat çekmek istiyoruz. Önümüzdeki 10 yıl içinde toplam finansal varlıklar içerisinde gelişmekte olan piyasaların payının yüzde 30’a çıkmasını bekliyoruz. Bu varlıkların bugün yüzde 30’u borsalarda işlem gören varlıklarda iken 10 yıl sonra bu oranın yüzde 20’ye düşmesi öngörülüyor. Burada equity gap olarak adlandırılan sermaye açığından söz ediyoruz. Bu açığın kapatılması ve finansman eksikliğinin giderilmesi önümüzdeki dönemde finans profesyonellerini ve şirket yöneticilerini meşgul edecek gibi gözüküyor. Ayrıca, gelişmekte olan piyasalarda yaşanması muhtemel daralmaların sermaye açığının şiddetini artırmasını ve şirketler açısından finansman ihtiyacının daha fazla öne çıkaracak olmasını öngörmek yanlış olmayacaktır. Equity İstanbul, hem bu sene hem de gelecek yıllarda söz konusu finansman probleminin çözümünde önemli rol oynayacak bir platform olarak kendisini gösterecektir. Sektörün bilinen etkinliklerinden farklı olarak şirketlerin aktif bir şekilde katılımı, konferansın başarısı ve sürdürülebilirliğinde önemli bir rol oynayacaktır” dedi.

Konferansa; Meyer (Sandy) Frucher, Didem Gordon, Selim Kervancı, Mike Davey, Jean-Patrick Marquet, Nevzat Aydın, Tayfun Bayazıt, Hüsnü Güreli, Özgür Güneri, Erhan Topaç, Murat Kolbaşı, Paul Doany, Burak Dalgın, Semih Şeftali gibi isimler katılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>