Ericsson Vonage’ı satın alıyor

0

Ericsson Vonage

Ericsson Vonage’ı 6.2 milyar dolarlık bedel karşılığında satın alıyor. Bu satın alımın 5G alanında çok önemli olduğu vurgulanıyor.

Ericsson Vonage’ı satın alacağını duyurdu

Ericsson, IP Üzerinden Ses (VoIP) ve B2B iletişim sağlayıcısı Vonage’ı yaklaşık 6.2 milyar dolar karşılığında satın alıyor.

Ericsson’un Başkanı ve CEO’su Börje Ekholm’a göre işlem, şirketinin “en büyük küresel inovasyon platformu olan 5G’nin gücünü ve yeteneklerini geliştiricilerin parmaklarının ucuna getirme” yolundaki “bir sonraki adımı” niteliğinde.

Vonage en çok bir VoIP şirketi olarak bilinse de Ericsson öncelikle bulut tabanlı Vonage İletişim Platformu (VCP) ile ilgileniyor gibi görünüyor. Ericsson, platformun şu anda 120.000’den fazla hesaba hizmet verdiğini ve Vonage’ın gelirinin yüzde 80’inden fazlasını temsil ettiğini belirtti.

Ericsson ayrıca 2020’de bir uç ağ şirketi olan Cradlepoint’i satın aldı. Vonage satın alımıyla birlikte Cradlepoint, Ericsson’un Hizmet Olarak İletişim Platformu (CPaaS) segmentinde büyüyen bir varlık oluşturmasına yardımcı olacak.

Ericsson, CPaaS pazarının 2025 yılına kadar yıllık 22 milyar dolara ulaşacağını iddia ediyor. Bu sırada Vonage’ın yıllık gelir toplamına 400 milyon dolar katkıda bulunmasını bekliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>