Ericsson’da iki yönetici için ayrılık vakti

0

Ericsson yönetici

Ericsson, operasyonlarını ticari müşterilere ve mobil altyapıya odaklanacak şekilde yeniden yapılandırma planlarını ortaya koydu ve iki üst düzey yöneticinin şirketten ayrılacağını duyurdu.

İcra Kurulu Başkanı Borje Ekholm, hareketin maliyetleri düşürmekten ziyade performansı artırmayı amaçladığını söyledi ve iş kayıpları olup olmayacağını söylemek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Telekom ekipmanı satışları için Nokia (NOKIA.HE) ve Huawei (HWT.UL) ile rekabet eden Ericsson, yıla hisse fiyatını aşındıran ve hissedarların tepkisini çeken zorlu bir başlangıç ​​yaptı. Şubat ayında şirket, Irak’ta ABD’li düzenleyicilerin potansiyel bir para cezasına çarptırılmasına neden olan suistimalle ilgili bir iç soruşturmayı açıkladı.

Ekholm, mevcut strateji değişikliğinin bu yılın başlarındaki olaylarla bağlantılı olmadığında ısrar etti ve bunun lansmanı daha çok geciktirdiğini söyledi. Ekholm bir röportajda, “Yaptığımız şey, mobil altyapı işinde liderlik etmek olan stratejimizin özünü korumaktır” dedi.

Şu anda başkan yardımcısı olan Arun Bansal ve iş alanı yönetilen hizmetler başkanı Peter Laurin, şirketten ayrılacaklar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>