Ethereum işlem sayısında Bitcoin’i solladı

0

Bitcoin değeri tüm zamanların rekorunu kırarak bir yılda %300 artışla 4000 dolara ulaştı ancak giderek zorlaşan Bitcoin işlemleri, onu zamanla avantajlı bir dijital para birimi olmaktan çıkaracak gibi görünüyor. Bitcoin’in, işlem zorluğu problemini aşmak için para birimini ikiye ayırmak da şimdilik sorunu çözmüş gibi görünmüyor. 

Bitcoin’den sonra en fazla tercih edilen dijital para birimi Ethereum, 14 Ağustos günü 400 bin işlem sayısı ile ilk defa Bitcoin’in günlük işlem sayısını geçti. Bitcoin aynı gün 360 bin işlemle Ethereum’un gerisinde kaldı.

Ethereum hakkında göze çarpan bir diğer detay da, popüler dijital para biriminin ilk defa Bitcoin’i takip etmeyerek, Bitcoin değerinin ani yükselişine rağmen Ethereum’un fiyatının 300 dolar seviyesinde stabil kalması oldu. Daha önce Bitcoin ile beraber hareket eden Ethereum değeri, böylece artık Bitcoin’den bağımsız şekilde yatırım yapılan bir dijital değer olduğunu da ispatlamış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>