Ethereum madenciliği yapan ısıtıcı

0

Ethereum

Ethereum madenciliği, kripto madencilikte son dönemin en popüler konu başlıklarından biri. Rusya’da yer alan bir kripto para girişimi Comino da, bir taşla iki kuş vuran yüksek teknolojili bir çözüm geliştirdi: Kripto para madenciliği yapabilen bir ısıtıcı.

Ethereum madencisi: Comino N1 ve Comino N4

Metal gövdesinin içerisinde sekiz adet üst seviye grafik işlemcisi ASUS P106-100 6G bulunduran cihaz, iki farklı varyasyonla birlikte geliyor. Comino N1 modeli, Ethereum için optimize edilmişken, Comino N4 modeli Zcash için daha uygun bir yapıda.

Şirketin ortak kurucuları Evgeny Vlasov ve Alexey Chistov‘un açıklamalarına göre şu andaki kripto para değerine göre bu cihaz aylık 300 dolar kazanç elde ediyor. Tabii ki elde ettiğiniz kazanç lokal enerji tüketim oranınızla direkt olarak bağlantılı.

Tabii ki kripto para madenciliği dışında bu ürünün bir de ısıtma işlevi var. Açıklamaya göre Comino cihazı, 25-30 metre karelik bir odayı sıcak tutabiliyor. Son olarak bu cihazın 5,000 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu da belirtelim.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>