Ev tipi enerji depolama için yeni rakip

0

ev tipi enerji depolama

Lavo isimli bir şirket, ev tipi enerji depolama sektörü için yeni bir rakip oldu. Lovo, Tesla’nın en güçlü rakiplerinden biri olacak gibi görünüyor.

Ev tipi enerji depolama için bir ilk

Enerji depolama konusunda dünyanın en ileri teknolojiye sahip ülkesi olan Avustralya, bu alanda bir ilke daha imza attı. Lavo isimli şirket, dünyanın ilk ev tipi hidrojen bataryasını geliştirdi.

Enerji alanında yaşanan dönüşüm ve elektrikli araçların da hayatımıza girmesi, ev tipi enerji depolama pazarının büyümesine neden oluyor. Tesla, PowerWall ürünüyle bu alanda önemli yer ediniyor. Ancak Lavo yeni ürünüyle Tesla’nın en büyük rakiplerinden biri olacak gibi görünüyor.

Ev tipi ilk hidrojen bataryayı geliştiren Lavo, bu alanda bir ilke imza atmış oldu. Aslında bir elektroliz ünitesi gibi çalışan batarya, yakıt hücresi görevi görüyor. Powerwall’a kıyasla daha yenilikçi olan batarya, Powerwall’un kapasitesinin yaklaşık 3 katı kapasiteye sahip. Bu da Lavo’nun bataryasını daha kullanışlı yapıyor.

Ayrıca lityum bataryalardan daha uzun ömürlü olduğu belirtilen batarya daha çevre dostu bir yapıya da sahip. Ancak Lavo’nun Powerwall’a kıyasla önemli bir dezavantajı bulunuyor. Lavo’daki döngü verimliliği yüzde 50 olarak açıklandı. Bu da Powerwall’un çok daha aşağısında olduğunu gösteriyor. Ancak geliştirme çalışmalarının ardından piyasaya sürülecek ürün, kapasitesiyle Tesla’nın en büyük rakiplerinden biri olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>