Evden çalışmayı kolaylaştıran Amazon araçları ücretsiz oldu

0

Corona virüsü ile mücadele kapsamında hemen hepimiz mecbur kalmadıkça evlerimizden çıkmıyoruz. Bu süreçte işlerimizi olabildiğinde evlerimizden halletmeye çalışıyoruz. Çalışırken ise en büyük yardımcılarımız tabii ki bağlantı ve işbirliği uygulamaları. Bu kapsamda AWS araçları da 30 Haziran’a kadar ücretsiz olarak sunulmaya başlandı. Amazon araçları farklı taleplere yanıt verebiliyor.

Amazon araçları ile evden çalışmak

Corona virüsü ile mücadele kapsamında 30 Haziran’a kadar ücretsiz sunulan üç uygulama bulunuyor. Bunlar; WorkSpaces, WorkDocs ve Chime. WorkSpace, bir bulut masaüstü çözümü olarka karşımıza çıkıyor. WorkDocs ise güvenli içerik oluşturma, depolama ve işbirliği hizmeti olarak açıklanabilir. Chime ise kullanıcıların tek br uygulama ile toplantı yapabilmesini sağlıyor.

Detaylara buradan bakabilirsiniz.

Şimdi gelin 30 Haziran’a kadar ücretsiz olan AWS araçları hangi özelliklere sahip yakından bakalım.

Amazon WorkSpaces nedir?

Başta da söylediğimiz gibi bir bulut masaüstü çözümü olan WorkSpaces, kullanıcının dünyanın her yerinden uygulamalarına, dokümanlarına ve masaüstü kaynaklarına erişmesini sağlıyor. Şifreli olarak iletilen tüm veriler, lokal bir bilgisayarda saklanmıyor. Amazon WorkSpaces’e Windows ve Mac bilgisayarlardan, iPad ve Android tabletlerden ayrıca Chrome ve Firefox tarayıcılardan erişebilirsiniz.

Uygulama 30 Haziran 2020’ye kadar 50 kullanıcıya ücretsiz.

Amazon Chime nedir? 

Tek bir uygulama ile her yerden çalışmayı sağlayan Chime, onlarca kişi ile sesli ya da görüntülü görüşme yapmaya imkan tanıyor. Bu görüşme sırasında ekran da paylaşılabiliyor. Voice Connector ile SIP destekleyen hatlardan kendi numaranızı kullanarak dış aramalar yapabilir ve gelen aramaları karşılayabilirsiniz.

Amazon WorkDocs nedir?

Son olarak gelelim WorkDocs’a. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar dosyalarına istediği yerden ulaşabiliyor. Ayrıca bu uygulama ile içerik oluşturup başkalarıyla paylaşmak da oldukça kolay. 

Amazon WorkSpaces ile birlikte her bir kullanıcı için 50GB’a kadar ücretsiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>