Evergrande elektrikli araç birimini satabilir

0

Evergrande elektrikli araç

Evergrande elektrikli araç birimini satmak için görüşmelerini sürdürüyor. Evergrande özellikle ABD ve Avrupa risk sermayesi firmalarıyla görüşüyor.

Evergrande elektrikli araç birimini satacak mı?

Çin Evergrande Group’un İsveçli elektrikli araç birimi, Çinli ana şirketi 300 milyar dolardan fazla borçla mücadele ederken, yeni sahipler bulmak amacıyla ABD ve Avrupa risk sermayesi firmaları ve endüstriyel ortaklarla görüşüyor.

Nakit sıkıntısı çeken Çinli emlak geliştiricisine ait olan Ulusal Elektrikli Araç Sweden AB’nin (NEVS), “iyi bir süre” dayanacak fonlara sahip olduğunu söyleyen CEO Stefan Tilk, birkaç yatırımcının firmaya ilgi gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Çinli emlak geliştiricisi, NEVS de dahil olmak üzere otomobil teknolojisi geliştiricilerindeki hisselere milyarlarca dolar harcadı. Ayrıca Almanya’dan Hofer ve İsveç’ten Koenigsegg ile ortak girişimleri var. Dört yıl önce Çin’de elektrikli araç üretim lisansı alan NEVS, Evergrande’nin elektrikli araç birimi Evergrande New Energy Vehicle Group’un İsveç kolu olarak faaliyet gösteriyor.

Tilk, NEVS’in esas olarak Avrupa ve ABD firmalarıyla potansiyel bir satış veya başka bir finansmanı tartıştığını söyledi, ancak isim vermeyi reddetti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>