Evernote ve Google Drive işbirliği

0

Bulut-merkezli mobil üretkenliğin sırrı kullanışlı hizmetleri birbirine bağlayarak bir arada kullanmakta yatıyor. Evernote kullanıcıları da her gün Google Drive’dan yapıştırılmış bağlantılar içeren milyonlarca not oluşturuyor ve Evernote’ta kaydettikleri fikirleri ile Google Drive’daki uygulamaları arasında bağlantı kurmanın daha iyi bir yolunu arıyorlardı. Bugün, Evernote ve Google Drive artık işbirliğine gittiklerini duyurdular. İki uygulama artık birbiriyle uyumlu çalışacak.

Tüm Evernote kullanıcılarının yarıdan fazlasının bir Google Hesapları da var. Artık, Google Drive’ı kullanan herkes, Drive dosyalarına Evernote’tan erişebilecek. Artık uygulamalar arasında geçiş yapmaya gerek kalmayacağı için fikir üretme süreci de kesintiye uğramayacak.

Nasıl çalışıyor?

Artık Evernote notları üzerinde yalnızca URL bağlantılarını görmek yerine kcılar ullanıGoogle Drive’da oluşturdukları ve depoladıkları her şeyi doğrudan Evernote not defterlerinden görebilecek. Bu entegrasyonla birlikte, Evernote kullanıcıları, Evernote’tan çıkmadan, Drive’daki tüm dosyalarını notlarına ekleyebilecek. Ve Google Drive’da bulunan dosyalardaki tüm değişiklikler Evernote’ta dinamik bir biçimde güncellenecek.

Google Drive’ın Grup Ürün Yöneticisi Alex Vogenthaler “Drive içeriğini Evernote’ta kullanılabilir hale getirmek bizim için çok doğaldı” diyor. “biz Drive kullanan herkesin işlerini halletmek istedikleri her zaman ve her yerde içeriklerine erişebilmelerini istiyoruz.”

Evernote’un Yönetim Kurulu Başkanı Chris O’Neill, “İnsanlar Evernote ve Google Drive’ın birlikte ne kadar iyi çalıştığını gördüklerinde, içgüdüsel olarak her iki ürünü bir arada kullanacaklar” diyor. “Evernote hayranları için bu doğal bir gelişme. Google, dünyanın bilgisini düzenliyor ve artık Google Drive ve Evernote birlikte, kendi bilgilerinizle tam da bunu yapmanıza yardımcı oluyor.”

Bugün, bu beta entegrasyonu Evernote’un Chrome uygulamasında ve Android üzerinde yayına girdi. Diğer platformlar da yakında eklenecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>