Techinside Google News
Techinside Google News

Evernote yakın gelecek için neler planlıyor?

Her platformda olan not alma yazılımı Evernote, akıllı saatlere de gelmiş durumda. Gelişmeleri Evernote Senior Yazılım Mühendisi Damian Mehers aktardı.
- Advertisement -

evernoteAkıllı telefon, tablet, bilgisayar ve pek çok akıllı platformda yer alan Evernote, kendini geliştirerek yoluna devam ediyor.

Son yılın trendi olan akıllı saatlere de gelen Evernote, Apple Watch ve Android Wear platformlarını da artık destekliyor.

Peki Evernote’un geleceği ne olacak? Evernote gibi önemli bir yazılım firması ve ekibinin gelecekle ilgili öngörüleri neler?

Merak ettiğimiz soruları Evernote Senior Yazılım Mühendisi Damian Mehers‘a sorduk. İşte o sorular ve cevapları.

Evernote, Android Wear ve Apple Watch platformları için çıkmış durumda. Evernote’a göre giyilebilir teknoloji ne tarafa gidiyor? Önümüzdeki süreçte akıllı gözlüklerde Evernote uygulamalarını görmemiz ne kadar mümkün?

Kullanıcı deneyimini saat gibi giyilebilir teknolojilerle minimize etmeye doğru giden bir akım var. İdeal bir deneyimde kullanıcı neredeyse hiçbir şey yapmak zorunda kalmadan, bir projede nerede oldukları, ne yaptıkları vb. bilgilere Evernote hesaplarından sıkıntısızca ulaşıyor.

Örneğin, bir toplantı yaklaşıyorsa, Android Wear üzerinde sizin bir önceki toplantınızda aldığınız notlarınızı size hatırlatıyoruz.

Genellikle, pil ve ekran büyüklüğüne bağlı olarak, giyilebilir teknolojileri kullanıcı etkileşiminde kısa ve hedef odaklı olarak öngörüyoruz.

Birçok yönden, gözlük gibi giyilebilir teknolojilerin teknik özelliklerinden çok sosyal anlamda benimsenmesi söz konusu.

Bluetooth kulaklıklara da görsel olarak alışmak biraz zaman aldı, diğer giyilebilir teknolojilerin benimsenmesi de uzun bir zaman alabilir.

Galaxy Note ailesi gibi stylus kalem ve dahili uygulamaları kullanan cihazların artması, Evernote’u etkiliyor mu?

Tüm ana işletim sistemleri (Windows, MAC OS, iOS, Android) not alma üzerine hazır uygulamalar içeriyor. Bununla birlikte Microsoft, Apple ve Google ile oldukça güçlü işbirliklerimiz bulunuyor.

Güçlü senkronizasyonu, arama seçenekleri, sunum hazırlamayı ve birlikte çalışmayı kolaylaştıran özellikleriyle Evernote bizim için bir not alma uygulamasından çok daha fazlası.

Kullanıcılar çoğunlukla cihazların içerisinde bulunan diğer hazır ve basit uygulamalarla başlayıp, bu uygulamaların kendilerine yetersiz kaldığı noktada Evernote’a geçiyorlar.

Kitlelere yön veren mobil uygulamalar, sürekli bir değişim, yeni özellikler ve güncellemeler bizlere sunuyor. Evernote da bu uygulamalardan biri. Peki ileride hangi büyük değişiklikleri görebileceğiz? Bize bir kaç ipucu verebilir misiniz?

Giyilebilir teknoloji, Evernote’ta yaptığımız iş açısından oldukça önemli bir konu. Bu pazar ile her zaman yakından ilgilendik ve yeni teknolojiler sunduk. Üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz yeni teknolojilerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir