Evtiko 2 CEO birden alacak

0

İstanbul içinde, fiyatı 1 milyon liranın altındaki satılık evleri anında satın alan emlak servisi Evtiko, yeni genişleme planları çerçevesinde, iki ülkedeki ofisleri için yeni CEO’lar aradığını duyurdu.

Yatırımcı Sina Afra’nın girişimi olan Evtiko, yaklaşık dokuz aydır hizmet veriyor. ABD’deki benzer bir girişim olan Opendoor.com’un iş modelini örnek alan Evtiko’da, evini satmak isteyen ev sahipleri Evtiko’ya başvuruyor. Evtiko ev sahibine bir fiyat teklifi sunuyor ve ev sahibi teklifi beğenirse, Evtiko emlak uzmanları evi son kez değerlendirip, ev sahibinin vurguladığı detayların gerçekle uyuşup uyuşmadığını kontrol ediyor, ardından da evi satın alıyor.

Böylece ev, yaklaşık bir hafta içinde satılmış oluyor. Evtiko’nun vurucu noktası, ev sahipleri siteye başvurduğu sırada, evi görmeden teklif verebilme becerisi. Önemli bir veri tabanı ve güçlü bir algoritma ile çalışan Evtiko, bu sayede ev fiyatları konusunda isabetli teklifler verebiliyor.

Dokuz ayda önemli bir büyüme kat eden Evtiko şimdi İspanya ve İtalya’ya açılma planları yapıyor. Girişimin kurucusu Sina Afra, İspanya ve İtalya’daki operasyonları yönetecek iki CEO arayışında olduklarının altını çiziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>