Facebook blockchain eğitimi planlıyor

0

Facebook blockchain

Facebook blockchain reklamlarına karşı dursa da bu alana yönelik yeni bir planlama yapıyor. Facebook blockchain eğitimleri ile dijital geleceğe yatırım yapacak.

Yeni strateji: Facebook blockchain eğitimi

Eskiden Messenger’ın başındaki isim olan David Marcus, Facebook için blockchain araştırmaları yürütecek bir ekip kurdu. Messenger için yaptığı 4 yıllık çalışmanın ardından Marcus, sosyal medya devi için araştırmalar yürütecek. Eğitim sonrasında yürütülecek çalışmanın ise detayları henüz bilinmiyor. Ayrıca eğitim ekibinde Instagram tarafında çalışan birkaç uzman çalışanın olduğu da belirtiliyor.

Bu planlama birçok açıdan büyük bir öneme sahip. PayPal’ın da eski başkanı olan Marcus, dijital ödeme konusunda önemli bir tecrübeye sahip. Ayrıca Facebook gibi dünya devi bir şirketin de kripto para piyasasına yönelik çalışma yapacak olması, bu piyasanın güvenilirliğini artırıyor. Marcus ayrıca kripto para borsası olan Coinbase’in başında yer alıyor.

Marcus’un ayrılması ile Messenger’ın başına şu anki Ürün Müdürü Stan Chudnovsky geçecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>