Facebook Canvas kullanıma sunuldu

0

facebook-canvas-4[1]

Son dönemde büyük şirketlerin üzerinde durduğu konulardan birisi olan mobil reklamlar için Facebook, Canvas adını verdiği yeni tam ekranlı ve kapsamlı mobil reklam deneyimini tüm dünyada kullanıma sundu.

Markaların ve ajansların görüşleri alınarak oluşturulan Facebook Canvas ile multimedya hikayeler oluşturulması için reklam verenlere tamamen kişiselleştirilebilir bir platform sunuldu.

Facebook Canvas ile Haber Kaynağı’ndaki reklama dokunulduğu anda reklamın yüklenmesi sağlanırken mobil cihazlarda kusursuz bir deneyim vaat ediliyor.

Reklamcılar Canvas sayesinde video, fotoğraf ve yazıların yanı sıra ‘Harekete Geç’ butonlarını bir arada kullanma fırsatını yakalayarak, mobilde oldukça verimli ve etkileyici bir reklam deneyimi sunabilecekler.

Facebook platformunun içerisinde oluşturulan bu yeni reklam deneyimi ile standart mobil sitelere kıyasla 10 kat daha hızlı yüklenen reklamlar aynı zamanda kod veya yazılım gerektirmemesiyle kullanıcı dostu.

Hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde çalışan Facebook Canvas’ın Türkiye’deki ilk iş ortakları arasında ise Türk Hava Yolları ve Akbank yer alıyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>