Facebook felaket bağışlarını başlattı

0

Facebook, dünyada yaşanan deprem, kasırga, sel gibi felaketler nedeniyle hayatları olumsuz etkilenen mağdurlara yardım etmek isteyenler için, kriz dönemi bağışlarını başlattığını duyurdu.

Sosyal medya global yardım merkezine dönüşecek

Buna göre, dünyanın bir yerinde yaşanan felaketin ardından, o bölgedeki insanlar yardım göndermek isteyenler sosyal medya uygulamasının bağış butonunu kullanarak, diledikleri miktarda bağış yapabilecekler.

Zuckerberg’ün sosyal medya servisi daha önce felaket bölgelerinde yaşayan insanlardan haber almayı kolaylaştırmak için Crisis Response Center isimli bir uygulamayı hayata geçirmişti.

Sosyal medya devi, kriz bölgelerine gönderilmek üzere toplayacağı bağışları kendi hesabına aktarmadan, GlobalGiving isimli kar amacı gütmeyen yardım kuruluşuna devredecek. Bu kuruluş ise dünya çapında hangi krizde hangi organizasyonlarla iletişim kurulması gerektiğini ve yardımların nasıl dağıtılacağını belirleyecek. Ayrıca sosyal medya devi yapılan bu bağışlardan komisyon da almayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>