Facebook güvenlik önlemlerine 13 milyar dolar harcadı

0

Facebook güvenlik önlemleri

Facebook güvenlik önlemlerine 2016’dan bu yana 13 milyar dolar harcadığını açıkladı. Şirket artık müdahalelerde daha iyi olduğunu da belirtti.

Facebook güvenlik önlemlerini artırmaya devam ediyor

Facebook, 2016’dan bu yana güvenlik ve güvenlik önlemleri, yanlış bilgilendirme ve sorumlu inovasyona 13 milyar dolardan fazla (yaklaşık 95.830 rupi) yatırım yaptığını söyledi.

Sosyal medya devi, beş yıl önce 10.000 kişiye kıyasla şu anda güvenlik ve güvenlik üzerinde çalışan 40.000 kişinin yer aldığını belirtti. Şirket bir blog yazısında, “Geçmişte, ürün geliştirme sürecinde güvenlik ve güvenlik sorunlarını yeterince erken ele almıyorduk” dedi. Ancak bu sorunun artık üstesinden geldiklerini vurguladı.

Facebook, 2017’den bu yana 150’den fazla gizli etki operasyonunu kaldırdığını ve engellediğini, yapay zeka araçlarının desteğiyle 2021’in ilk yarısında 3 milyardan fazla sahte hesabı engellediğini iddia etti. Buna ek olarak sosyal medya devi, sahte bilgilerle mücadele etmek için “80’den fazla bağımsız doğrulama ortağı” ağı geliştirmek ve topluluk standartlarını ihlal eden içeriği kaldırmak da dahil olmak üzere geniş bir yaklaşım benimsediğini vurguladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>