Facebook koronavirüs için bağış yapacak

0

Facebook koronavirüs

Facebook koronavirüs etkilerini azaltmak için işletmelere bağış yapmaya hazırlanıyor. Yapılacak olan bağışla Facebook, virüsün işletmelere olan etkilerini en aza indirecek.

Facebook koronavirüs ile mücadele ediyor

Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ülkemiz dahil tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, teknoloji dünyasını da etkilemeye devam ediyor. dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, salgınla ilgili önlemler almaya çalışarak, bu salgının etkilerini azaltmaya çalışıyor.

Özellikle virüsün işletmeler ve çalışanlar için etkilerini azaltmayı hedefleyen Facebook, çalışanlarına 1000 dolar tutarında ikramiye vereceğini duyurdu. Böylelikle çalışanların bu ekonomik sallantıdan daha az etkilenmeleri hedefleniyor. Ayrıca işletmelere de yardımcı olan Facebook, 30’dan fazla ülkede 30 binden fazla işletmeye yatırım yapacağını duyurdu. yapılacak bu yatırımla birlikte, işletmelerin koronavirüs kaynaklı ekonomik sallantıdan minimum derecede etkilenmeleri hedefleniyor.

Facebook yöneticilerinden Sheryl Sandberg, krizin etkilerinin uzun sürmesi durumunda işletmelerin ve çalışanların geçim kaynaklarının risk altında olacağını söyledi. Benzer şekilde Amazon da özellikle depo ve teslimat birimlerindeki çalışan işçiler için saatlik kazançları geçici olarak artırma kararı aldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>