Facebook Like butonu kaldırılabilir

1

Colorful Balloons

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, en büyük karakteristik özelliklerinden biri olan “like” butonu hakkında radikal bir karar aldı. Facebook Like butonu kaldırılıyor.

Facebook Like

Facebook Like butonunda sona gelindi!

Facebook’un 3. parti yazılımlarda kullanılmak üzere geliştiricilere sunduğu “like” butonu, 3 yıllık sürecin ardından durduruluyor. Facebook, 6 Şubat 2018 tarihinden itibaren, iOS ve Android uygulamalarında yer alan native like butonunun çalışmayacağını duyurdu.

 

Bu tarihten itibaren, 3. parti yazılım geliştiricileri Facebook’un like butonu yerine kendi geliştirecekleri butonlar ile uygulamalar üzerinden Facebook Pages sayfasına yönlendirme yapabilecek.

Mercedes ve Tesla rakip oluyor!

Native “Like” butonunun ardından, Facebook tarafından yapılan bir diğer dikkat çekici hamle ise uygulama daveti oldu. 2015 yılının Mart ayından bu yana kullanımda olan uygulamaya davet sistemi de kaldırılıyor. Uygulamaların organik büyümeleri için kullanılan bu özelliğin, pazarlamadaki “Word of Mouth” kadar etkili olmadığı gözlemlendi.

Yorumlar

  1. Bas parmak kaldirip geri kalan parmaklari yumruk yapmak bizim kulturumuzde ayip karsilanirdi zaten. Avrupa ve amerikaya da Roma doneminde kalmistir. Sezar gladyator dovurlerinde sahadaki kisinin son hamleyi rakibine yapmasini bekleyen glayyatore pas parmagini gosterirmis. Bunun anlami kilic cek yani oldur. Oldurmesini istemediginde de bas parmagini avucunun icinde gizli bir sekilde tutarmis. Ayni yumruga benziyor ama bas parmak gorunmeyen yumruk. Oyle yani. Gerci nereden geldigini bilen kisi sayiyi cok az, ama bunu okuyanlar alar umarim.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>