Facebook Live ile üç film ücretsiz yayınlanacak

0

Facebook live

Video içeriklerin hüküm sürdüğü günümüzde, son yıllarda canlı yayınlar da sosyal ağların göz bebeği konumuna geldi. Şu anda Facebook‘ta, Instagram‘da veya Periscope üzerinden Twitter’da canlı yayın yapabilmek mümkün.

Bir Hollywood stüdyosu olan Focus Features da, Focus Fridays kutlamaları şerefine arşivindeki ödüllü üç filmi Facebook Live ile ücretsiz yayınlayacağını duyurdu.

Facebook Live ile hangi filmler yayınlanacak?

İlk film 25 Ağustos Cuma günü yayınlanacak ve diğer iki film önümüzdeki Cuma günlerin de sevenleriyle buluşacak. Yayınlanacak filmler ise The Motorcycle DiariesThe Constant Gardener, ve Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Yayınların Focus Features‘ın Facebook sayfasında olacağını hatırlatalım.

Bu etkinlikle beraber aslında Facebook Live’ın nihayet yasal içeriklerin de paylaşılabildiği bir alan olduğunu görüyoruz. Çünkü canlı yayın özelliği çıktığından bu yana korsan maç yayınları veya sızdırılan dizi bölümlerinin yayınlanması sorunu yaşanıyor. Facebook da bu sorunun önüne geçmek için geçtiğimiz yıl Rights Manager isminde korsan yayın yakalama aracını devreye sokmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>