Mark Zuckerberg: Facebook, çevrimiçi şiddetle savaşacak

1

Mark Zuckerberg

Charlottesville olaylarının ardından teknoloji dünyasının ünlü isimlerinden önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada Facebook‘un çevrimiçi şiddetle aktif olarak savaşacağını duyurdu. 

Obama‘nın attığı tweet’e benzer olarak yaptığı açıklamasında “Hiçbirimiz birbirimizden nefret ederek doğmuyoruz” sözlerini kullanan Zuckerberg, “Belki her problemi çözemeyiz ancak hepimizin yapabilecekleri konusunda sorumluluk alması gerekiyor” dedi.

Mark Zuckerberg’den herkese “güven” teminatı

Son dönemde yaşanan ırkçılık ve bunla beraber gelen şiddet olaylarının Facebook’ta olmayacağını belirten Zuckerberg, “Her zaman mükemmel olmasak da, Facebook‘ta herkesin kendini güvende hissetmesi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu arada gelen bilgilere göre Facebook, şirket içerisinde çevrimiçi ırkçılık ve cinsel ayrımcılık ile ilgili dışarıya kapalı bir de toplantı yapacak.

Yorumlar

  1. Bu Mark Sekertepesinin yaptiklarini anlamiyorum. Gereksiz seyler surekli.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>