Facebook sahte reklamlara savaş açtı

0

Sosyal medya devi Facebook, yanıltıcı reklamlarla kullanıcıları taciz eden firmaları kara listeye almaya başladı.

Farklı bir ürünün reklamını yaparken, reklama tıklayan kullanıcıları ilaç veya besin desteği/diyet hapları veya pornogrrafi sitelerine yönlendiren reklamların sayısının artmasıyla beraber Faceboko yönetimi bu reklamları veren firmaları tek tek tespit etmeye başladı.

Facebook bu yeni sahte reklam yöntemine Gizlenme ismini takmış durumda. Facebook’un dahili reklam sistemini kandırmak için tüm şartları yerine getiren ve yasal görünümlü bir reklam hazırlayan firma onay alıp reklamları yayınlamaya başlamasının ardından reklamı yönlendirdiği web sayfasını da reklamı yasak olan ürünlerin satıldığı başka bir adrese yönlendirerek Facebook’un kontrol mekanizmasını geçmeyi başarıyor.

Sosyal medya devi bu yöntemi kullanan ve kullanıcları farklı adreslere yönlendiren reklamların sahiplerini, bir daha reklam veremeyecek kara listeye alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>