Ve Facebook Messenger da Snapchat’i taklide başladı

0

Sosyal medya servisi Facebook, geçen yıl Instagram için, Snapchat’i taklit ederek “hikayeler” özelliğini yayına aldıktan sonra şimdi aynı şeyi Messenger için de yapıyor.

Sohbet ve mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, aynı Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi, bir gün içinde silinecek şekilde hikayeler yayınlama özelliğini devreye aldı.

Messenger Day ismi verilen özellikle kullanıcılar, 24 saat içinde silinecek özel fotoğraflar veya videolar yayınlayabilecekler. Bu yayınlara farklı efektleri eklemek ve görüntüleri daha cazip hale getirmek mümkün.

Halihazırda 1 milyara yakın kullanıcısı olan Messenger’ın bu hamlesi ile kullanıcıların Snapchat’e olan ihtiyacının veya merakının azalması bekleniyor. Facebook böylece çok ciddi bir rakip olarak gördüğü Snapchat’in yeni kullanıcılar kazanmasını zorlaştırırken, mevcut kullanıcılarının bir kısmını da kendine çekmeyi umut ediyor.

20 milyar doların üzerinde borsa değerlendirmesiyle halka arz edilen ancak bugüne kadar kara geçememiş olan Snapchat, şimdi benzer özelliklerle onunla rekabet edecek olan Messenger karşısında, zor zamanlar yaşayabilir ve potansiyel reklamverenlerini Messenger’a kaptırabilir.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>