Facebook Messenger’da kripto para virüsü yayılıyor

0

Facebook Messenger kullanıcıları yeni bir tehditle karşı kaşıya.

Her şey daha çok Bitcoin için

Tokyo’da faaliyet gösteren dijital güvenlik firması Trend Micro’nun tespitie göre, ilk defa Güney Kore’de görülen ve dünyaya yayılmaya başlayan Digimine isimli yeni kripto para kazıma botu, Facebook kullanıcılarının cihazlarına sızarak, işlemci gücünü kripto para kazmak için kullanmaya başlıyor.

Şimdiye dek Vietnam, Azerbaycan, Ukrayna, Filipinler, Tayland ve Venezualla’da tespit edilen Digimine’ın birkaç gün içinde tüm dünyaya yayılma riski bulunuyor.

Digimine şimdilik sadece Chrome tarayıcısı üzerinde Messenger uygulamasını kullananları etkiliyor ancak Trend Micro saldırganların diğer tarayıcıları ve cihazları hedef almasının da mümkün olduğunun altını çiziyor.

Bulaştığı bilgisayarlardan, kullanıcının kontak listesine linkler gönderen ve linke basan kurbanların bilgisayarına da bulaşan Digimine’dan korunmak için arkadaş listesinden gelen şüpheli linklere basmamak ve antivirüs yazılımını güncel tutmak önem taşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>