Facebook psikoloji odaklı destek başlatıyor

0

Facebook psikoloji

Günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz sosyal medya, olumsuz etkilere yaratabiliyor. Facebook psikoloji odaklı uygulamayı devreye alıyor.

Facebook psikoloji odaklı yardımda bulunacak

Sosyal medyada yeni bir standart oluyor. Mükemmel vücut, mükemmel saç, mükemmel dış görünüm gibi kavramlar kullanıcıları psikolojik olarak olumsuz etkileyebiliyor.

Facebook sosyal medyanın bu etkilerinden kurtulabilmek için yeni bir destek uygulaması başlatıyor. Uygulamanın odak noktasında ise yeme bozukluğu bulunan ve olumsuz vücut imajına sahip olan kişiler yer alacak. Bu konuda uzmanlarla birlikte çalışacak olan Facebook, sosyal medyanın hayatımıza koyduğu kalıpların dışına çıkılmasını sağlayacak.

Instagram’da yardım bölümünde uzmanlarla iletişime geçilebilecek. Örneğin, yeme bozukluğu bulunan ve vücut memnuniyetsizliği olan kişiler buradaki içerikler aracılığıyla destek alabilecek. Açılan yardım hatlarına ise direkt olarak ulaşılabilecek.

Aslında Facebook’un bu adımı oldukça ilginç diyebiliriz. Sosyal medya platformlarındaki içerik akışı, kullanıcılarda hayattan ve kendilerinden memnuniyetsizliği artırıyor. Bir yandansa Facebook bu konuda destek olmak için çalışacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>