Facebook reklam boykotu büyüyor

0

Facebook hatası

Facebook’un “ırkçı söylemleri” kaldırmadığını savunan bir grubun başlattığı kampanya ile sosyal medya devi ağır bir reklam boykotuna maruz kaldı. Dev şirketler birbir reklam boykotuna katıldığına açıklarken, şimdi Sony de Playstation reklamlarını Facebook’tan çektiğini açıkladı.

Peki neler oluyor?

ABD’de başkanlık seçimleri yaklaşırken, dev sosyal medya ve internet şirketleri, Trump’ın hesaplarını kapatıp Trump yanlısı grupların aktivitelerini engellerken Zuckerberg’in Trump karşıtı şirketlerin kampına katılmadığı dikkat çekmişti.

Bu gelişmenin ardından Facebook hızla ırkçılıkla suçlanıp reklam boykotuna maruz kaldı. Ve şimdi Coca Cola’dan Starbuck’a, Trump karşıtı olduğu bilinen yüzlerce şirket reklamlarını Facebook’tan çekmeye başladı. Facebook’un kısa vadede milyalarca doalr reklam kaybı yaşayacağı hesaplanıyor.

Bakalım Zuckerberg bu dev maddi baskıya rağmen, politik söyleminde ısrarcı olmayı sürdürebilecek mi?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>