Facebook sahte bilgi yaymakla suçlandı

0

Facebook sahte bilgi

Selena Gomez tarafından Facebook sahte bilgi yaymakla suçlandı. Selena Gomez, Facebook’un binlerde ölümden sorumlu olacağını belirtti.

Facebook sahte bilgi yayıyor mu?

Facebook, özellikle siyaset ve sağlık konularında bilgilerin teyidi ve yanlış bilgilerin yayılmamasında gerekli özeni göstermediği gerekçesiyle yoğun eleştiri alıyor. Facebook, Covid-19 paylaşımları konusunda da bu eleştirilerin odak noktası oldu.

Selena Gomez tarafından paylaşılan tweet’te, Facebook’un aşılar ve Covid-19 konusunda yanlış bilgilerin yayılmasına izin verdiği belirtildi. Gomez, Facebook’un hızlı bir şekilde harekete geçmezse binlerce kişinin ölümünden sorumlu olacağını söyledi. Ayrıca bilimsel dezenformasyonun insan hayatlarına mal olacağını da ekledi.

Facebook sözcüsü BillBoard, Selena Gomez’in açıklamalarına çok hızlı bir şekilde cevap verdi. Kendilerinin, doğru bilgiyi mümkün olduğunca daha çok insana ulaştırmayı taahhüt ettiklerini söyledi. Ayrıca sahte bilgilere yönelik reklamların da kaldırıldığı vurgulandı.

Birçok sosyal medya platformu, siyaset ve sağlık konusunda sahte bilgilerin yayılmasını önleyemedikleri için eleştiri alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>