Facebook Wikipedia entegrasyonu yapıyor

0

Facebook Wikipedia

Arama sonuçları için Facebook Wikipedia entegrasyonu üzerinde çalışıyor. Böylelikle kullanıcıların doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşması hedefleniyor.

Facebook Wikipedia ile ortak çalışıyor

Son yıllarda popülerliğini kısmen kaybetmiş olsa da Facebook halen dünyanın en büyük sosyal medya şirketleri arasında yer alıyor. Kaybettiği popülerliğini yeniden kazanmak için de kullanıcı odaklı şekilde sürekli iyileştirmeler yapılıyor.

Facebook, bu konuda önemli bir yeniliğe daha imza atmaya çalışıyor. Wikipedia ile ortak çalışma yürüten sosyal medya devi, arama sonuçlarında kullanıcıları doğru bilgiyle ulaştırmak için Wikipedia entegrasyonu üzerinde çalışıyor.

Örneğin, bir kullanıcı Joker ile ilgili bir arama yaptığında, orta alanda ilgili sayfa, grup ve kişilerin listelenmesi, sağ bölmede ise Wikipedia’da Joker arama sonucuyla ilgili bilgilerin paylaşılması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>