Facebook yüz tanıma teknolojisini test ediyor

0

Apple’ın Face ID’si ile büyük tartışmalara neden olan yüz tanıma teknolojisi bu sefer Facebook tarafından gündeme geldi. Facebook, hesap kurtarma işlemi için yüz tanıma teknolojisini test ediyor.

Şirket, yüz tanıma teknolojisini iki etaplı SMS ile kimlik doğrulamasının yapılamadığı veya e-posta hesabına erişimin kaybedildiği durumlarda kullanabilmek için geliştiriyor. Ayrıca farklı bir ülkede farklı bir IP adresi ile giriş yapıldığında kimlik doğrulaması isteyen platformun, yüz tanıma teknolojisi ile daha pratik ve daha hızlı olacağı söyleniyor.

Yüz tanıma teknolojisinin, kullanıcılar için güvenilir olduğu ve bilgisayar korsanlarından korunabildiği kanıtlandığı takdirde kullanıcılar için aktif hale getirilmesi planlanıyor.

Facebook, şu anda hesap kurtarma işlemi için hangi fotoğrafın hangi arkadaşınıza ait olduğunu veya “güvenilir arkadaş” olarak atadığınız kişinin sizi onaylamasını kullanıyor. Ayrıca yüz tanıma teknolojisinin kullanımı Facebook için ilk değil. Platforma fotoğraf ekleme yaptığınızda eşleştirme sistemi ile size “arkadaşınızı etiketlemek ister misiniz?” önerisinde bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>