Faraday Future 2 milyar dolar yatırım aldı

0

Elektrikli otomobil üreticisi Faraday Future, iflasın eşiğinden döndü ve şimdi 2 milyar dolarlık yatırım alarak yeniden hayata döndü.

Parası kalmadı fuara katılamadı

Geçtiğimiz yıl kasasında bir kuruş parası kalmayan ve otomobil fuarına katılabilmek için şirketin CEO’sunun istifa ederek maaşını şirkete bırakmak zorunda kaldığı otomobil üreticisi, ilk başta elektrikli spor otomobiller üretmeye odaklıyken artık herkes tarafından satın alınabilecek, Tesla ile rekabet edecek, aile segmentinde elektrikli otomobiller üretmeye odaklı çalışıyor.

Çinli bir yatırım fonundan 2 milyar dolar yatırım alan şirket bu parayı 800 milyon dolar ve 600 milyon + 600 milyon dolarlık üç parça halinde 2020’ye kadar alacak. Çinliler bu yatırım sayesinde şirketin %50’inden fazlasına sahip olurken, şirketin %33’ü çalışanların olmaya devam edecek. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>