Faraday Future’dan bir yönetici daha kaçtı

0

Tesla’ya rakip olma hedefiyle ortaya çıkan ancak milyarlarca dolarlık bir fiyaskoya dönüşen elektrikli spor otomobil üreticisi Faraday Future’dan bir yönetici daha kaçtı.

Şirketin kuruluşu sırasında görev yapan beş yöneticiden biri olan tedarik zinciri yöneticisi Tom Wessner, istifa ettiğini açıkladı. Faraday Future, 2017 başında da otomobil fuarına katılacak parayı bulamamış, bunun üzerine şirketin CEO’su istifa etmiştir. Böylece CEO’ya ödenecek maaşın otomobil fuarına ödenmesi mümkün olmuş, firma otomobil fuarında aldığı siparişlerle iflastan kurtulmuştu.

Fakat maaş ödeyemediği için şirket aylarca CEO olmadan, şirketin hissedarları tarafından “idareten” yönetilmişti hatta hissedarlar arasında yer alan BMW’nun eski CEO’su Stefan Krause şirket içindeki bazı konuları bizzat yönetmiş ve başka şirketlerle iletişimi de şahsen yürütürken bir yandan da şirket için yeni yatırımcılar aramaya çıkmıştı. 

Tom Wessner, Faraday Future’un kuruluşunda yer almadan önce Tesla’da çalışıyordu. Tom Wessner’den önce Ağustos ayında bir kurucu yönetici daha şirketten ayrılmıştı. Böylece şirketi ayakta tutan çekirdek yöneticilerden sadece üçü kaldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>