FCC’nin patronuna soruşturma açtılar

0

ABD’nin elektronik ve haberleşme alanındaki otorite kurumu Federal Communications Commission (FCC) büyük bir skandalla yüzleşmek üzere.

Müfettişler patronun peşinde

ABD’de satışa çıkacak, kullanılacak, hizmet verecek tüm iletişim cihazlarına onay veren, iletişim alanındaki tüm düzenlemeleri ve kuralları kontrol etmekle yükümlü kurum olan FCC’nin yöneticisi Ajit Pai’ye kurum müfettişleri tarafından yolsuzluk soruşturması açıldı.

Sinclair Broadcasting’in Tribune Media’yı 3.9 milyar dolara satın alınması işlemine usulsüz olarak onay verdiği iddiasıyla açılan soruşturma başkanın başını yakacak gibi görünüyor.

Kuralları şirketlerin lehine “yumuşattığı” vurgulanan Pai’nin bu işlemden bir kazanç elde edip etmediği de incelenecek. Eğer soruşturmanın ardından rüşvet olayı da çıkarsa, hapis istemiyle bir ceza davası da gündeme gelebilecek.

Ajit Pai ülkede dijital sansürü savunduğu ve ilgili yasaların geçmesinde rol üstlendiği için ABD halkı tarafından en sevilmeyen insanlardan birine dönüşmüş durumda ve hakkında başka şikayetlerle soruşturmalar da yürütülüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>