Fibabanka’dan Finberg ile yeni bir yatırım daha: ComPay Ödeme Çözümleri

0

Finberg ekosistemdeki yatırımlarına devam ediyor

Finansal teknolojilere yatırım yapan Fibabanka, bünyesinde bulunan girişim sermayesi şirketi Finberg üzerinden fintek şirketlerine yatırımlarını sürdürüyor. Finberg, son olarak ödeme çözümleri şirketi ComPay’e yatırım gerçekleştirdi.

Finberg, ComPay ile bankacılık ürünlerini kendi platformu üzerinden yaygınlaştıracak

ComPay, 2015 yılından bu yana sunduğu dijital ödeme alt yapısı sayesinde internet üzerinden alışveriş yapan müşterilere kendi bankalarının mobil ya da internet şubesi üzerinden havale veya kredi kartı ile ödeme yapabilme imkânı sağlıyor. Finberg yatırımı ile ComPay, alışveriş anında tüketici kredisiyle ödeme dâhil olmak üzere birçok bankacılık ürününü kendi platformu üzerinden internet ve fiziksel mağazalarda daha fazla yaygınlaştırmayı hedefliyor. Ayrıca ComPay’in üyelik gerektirmemesi, pratik ve güvenli bir şekilde ödeme onayının banka sisteminde gerçekleşmesi, havale, tüketici kredisi ve kredi kartı gibi farklı alternatiflerle ödeme yapmayı kolaylaştırması, sunduğu diğer avantajlar arasında yer alıyor.

Finberg ile ekosistemimizi büyütmeye devam ediyoruz

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert, “Finberg ile hem banka içerisindeki girişimleri hem de ekosistemin diğer oyuncularını desteklemeye devam ediyoruz. Finberg ile 2018 yılından bu yana ön muhasebe programı BizimHesap ve otomotiv sektörünün pazar yeri GarajSepeti’ne toplam 2,5 milyon TL’lik doğrudan yatırım yaptık. Bu yatırımlar dışında da iş birlikleri yaparak yeni değerler yaratmak da odaklandığımız alanlar arasında. Örneğin, Birleşik Ödeme Hizmetleri ile hayata geçirdiğimiz stratejik iş ortaklığımız kapsamında, müşterilerimize 7 gün 24 saat bankalar arası para transferi yapma imkânı sunan Nöbetçi Transfer’i sunmaya başladık. Şimdi de ödeme sistemleri tarafında ComPay ile ekosistemimizi büyütüyoruz.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>