Techinside Google News
Techinside Google News

Fidelity Reddit’in değerini düşürdü

Fidelity Reddit üzerindeki değerlemesini azaltarak geri adım attı. Değerlemenin yüzde 41 oranında azaldığı görüldü.
- Advertisement -

Fidelity Reddit üzerindeki değerlemesini azaltarak geri adım attı. Değerlemenin yüzde 41 oranında azaldığı görüldü. Reddit’in 2021’deki finansman turunun baş yatırımcısı olan Fidelity, yatırımdan bu yana popüler sosyal medya platformundaki öz sermaye hissesinin tahmini değerini yüzde 41 azalttı.

Fidelity neden geri adım attı?

Fidelity Blue Chip Growth Fund’ın Reddit’teki hissesi 28 Nisan itibarıyla 16.6 milyon dolar değerindeydi. Firmanın yıllık ve altı aylık raporlarında yaptığı açıklamalara göre, varlık yöneticisinin Reddit hisselerini satın almak için 28.2 milyon dolar harcadığı Ağustos 2021’den bu yana kümülatif olarak yüzde 41,1 düştü. Değerlemede yaşanan bu seviyede bir düşüş Reddit için soru işaretleri oluşturabilir.

Sosyal medya devi Ağustos 2021’de fon çektiğinde, Reddit’in değeri 10 milyar dolar seviyelerindeydi. Son çeyreklerde Stripe ve Reddit dahil olmak üzere birçok startup’taki hisselerini azaltan Fidelity, Twitter hissesinin değerini de düşürdü.

2022’de dünya çapında çeşitli büyüme aşamasındaki girişimleri vuran daha geniş bir eğilimin parçası olan bu devalüasyon, Reddit’in 15 milyar dolar civarında bir değerlemeyle halka açılma niyetini sürdürüp sürdüremeyeceğine dair belirsizlikleri artırıyor.

Bugüne kadar 1 milyar doların üzerinde para toplayan Reddit, destekçileri arasında Sequoia Capital ve Andreessen Horowitz’i sayıyor.

Mevcut değerleme kesintisi, dünya çapında kötüleşen ekonomik koşulların yeni kurulan girişimler üzerindeki etkisine yeni bir ışık tutuyor. 2022’de dünya çapında yeni başlayanlar için azalan finansman faaliyetlerine rağmen, çok sayıda büyük girişimin değerleri sabit kaldı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir