FIFA oyun ve e-spor portföyünü genişletecek

0

FIFA oyun ve e-spor

FIFA oyun ve e-spor portföyünü genişletecek yeni bir strateji izliyor. FIFA, EA ile anlaşmasını da gözden geçiriyor.

FIFA oyun ve e-spor portföyü için adım atıyor

Dünya futbolunun yönetim organı FIFA yaptığı açıklamada, kontrol haklarının bir tarafın elinde olmamasını sağlamak için oyun ve e-spor portföyünü genişleteceğini söyledi.

Bu, The New York Times tarafından bu hafta başlarında yayınlanan ve video oyunu yayıncısı Electronic Arts’ın EA’nın en çok satan futbol serisi için FIFA’nın adını kullanmasına izin verecek sözleşmeyi yenilemek için mücadele ettiğini söyleyen bir raporun ardından geldi.

“Futbol paydaşları için oyun ve eSpor’un geleceği, tüm hakları kontrol eden ve kullanan birden fazla tarafı içermeli” diyen FIFA,  platformları küresel turnuvalarla ilişkilendirilmek için aktif olarak rekabet ettiğini de sözlerine ekledi.

“FIFA” oyun yayıncısı EA, geçen hafta FIFA ile EA’nın futbol arenasında sahip olduğu diğer tüm resmi ortaklıklardan ve lisanslardan ayrı olan isim hakları anlaşmasını gözden geçirdiğini söyledi.

EA’nın mevcut sözleşmesi Katar Dünya Kupası’ndan sonra gelecek yıl sona eriyor. FIFA bu konuda daha fazla gelir istiyor ve EA, FIFA markasını NFT’ler ve gerçek oyunların önemli noktaları gibi yeni alanlara genişletmeye çalışıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>