Film festivalinde blockchain kullanılacak

0

film festivalinde blockchain

Güney Kore’de gerçekleşecek olan film festivalinde blockchain kullanılacak. Çevrimiçi gerçekleşecek etkinlik için MovieBloc firması tarafından yapılacak.

Film festivalinde blockchain rüzgarı

Kripto paralarla hayatımıza giren blockchain teknolojisi artık üretimden lojistiğe kadar her alanda kullanılıyor. Artık film festivallerinde de blockchain teknolojisiyle karşı karşıyayız diyebiliriz.

Blockchain tabanlı film dağıtım platformu olan MovieBloc ile Gyeonggi Film Akademisi önemli bir iş birliğine gidiyor. Güney Kore’de 25 Eylül – 4 Ekim tarihlerinde düzenlenecek etkinlik için ikili arasında anlaşma imzalanacak.

Anlaşma kapsamında MovieBloc, festivale ait tüm veriler için özel bir gösterim sayfası açacak. Bu festival için oluşturulan sayfada 70 adet film gösterilecek. Gösterimdeki filmler kullanıcıların akıllı telefonları, bilgisayarları ve tabletleri aracılığıyla görüntülenebilecek. Ayrıca isteyen kullanıcılar farklı yabancı dilleri ve altyazıları da filmlere ekleyebilecek.

Film festivalindeki tüm süreç, MovieBloc tarafından geliştirilen blockchain altyapısıyla yürütülecek. MovieBloc CEO’su Kang Yeon-Kyung, bu yeni model sayesinde ulusal ve uluslararası film festivallerinin bir arada olmasını umduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>