FinTech İstanbul, destekçileri ile güçlendi!

0

Bundan dört yıl önce ülkemizde FinTech oyuncularını bir araya getirmek için Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından kurulan FinTech İstanbul, Türkiye’de ekosistemin buluşma noktası haline gelmeyi başardı.

FinTech İstanbul, yeni dönemde ise farklı kararlar aldı. Platform, danışmanlık ve teknoloji alanında faaliyet gösteren EY, Mastercard ve Oracle gibi küresel firmaların desteğiyle faaliyetlerini sürdürecek.

Yeni destekçileriyle güçlenen FinTech İstanbul, artık içerik, etkinlik, yayın ve eğitim ana başlıklarında sunduğu faaliyetlerinde yeni destekçilerinin de güçlerini ve deneyimini ekosistemle buluşturacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan BKM’nin genel müdürü Dr. Soner Canko şunları söyledi:

“FinTech kavramıyla çok uzun zaman önce tanışmış ve bu alandaki fırsatları görerek Türkiye’nin gündemine taşımış bir kurum olarak FinTech İstanbul tarafından üretilen içeriklerin, düzenlenen etkinlik ve eğitimlerin sektörde çok olumlu geri dönüşlerini görüyoruz. Yeni dönemde daha da güçlenen FinTech İstanbul, bu alanda Türkiye’nin buluşma noktası olmaya devam edecek” 

FinTech İstanbul desteklerle ile güçlendi!

EY, Mastercard ve Oracle yöneticileri de yeni işbirliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

EY Türkiye Danışmanlık Bölümü Ortağı Emre Beşli, “EY Türkiye olarak FinTech kavramının Türkiye için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu kavramın sadece finansal hizmetlerin sunum şeklinin değişmesinden ibaret olmadığının bilincindeyiz.” dedi.

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan ise şöyle konuştu: “Finansal teknolojiler, Mastercard olarak bizim dünyada önceliklerimizden biri. Dolayısıyla Türkiye’de böyle bir ekosistemde yer almak, bu konuda stratejileri olan markalarla iş birliği yapmak önemsediğimiz bir konu. Dünyada FinTech ve bu alana yapılan yatırımlar giderek artıyor ve Türkiye’nin bu gelişmelerin dışında kalması düşünülemez”

Oracle Türkiye Teknoloji Satış Direktörü Işıl Kılınç Gürtuna, “Bulut bilişim, yapay zekâ ve blockchain gibi teknolojiler, globalde birçok sektörde iş yapma şekillerini ve müşteriye değer sunma yöntemlerini çarpıcı şekilde değiştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Finansal hizmetler sektörü de bu değişimin en yoğun şekilde hissedildiği sektörler arasında. Müşteriyi odağa alan, teknolojiyle farklılaşan, dikey çözümlere odaklanan ve çok hızlı hareket edebilen FinTech girişimleri de bu değişimin öncü kuvvetleri durumundalar” diye konuştu.

Hedef: Finansal çözüm çeşitliliğini artırmak!

Faaliyetlerine hız kesmeden devam edecek olan FinTech İstanbul, 11. kalkınma planımıza paralel olarak finansal hizmetlerin kapsayıcılığının ve finansal çözüm çeşitliliğinin artmasına destek olmayı hedefliyor. FinTech İstanbul Kurucu Ortaklarından İhsan Elgin, “Bu amaç için FinTech ekosistemini oluşturan finansal kuruluşların, startupların, perakendecilerin ve kamu kuruluşlarının iş birliği gerçekleştirmesini sağlayacak ortam ve koşulların yaratılmasına odaklanacağız“ dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>