Techinside Google News
Techinside Google News

Fintek girişimleri için girişim sermayesi yatırım fonu!

Insha Ventures, Fintek girişimlerini desteklemek için 100 milyon TL’nin üzerinde girişim sermayesi yatırım fonu kurdu

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından hayata geçirilen Fintek girişim kurucusu Insha Ventures, Albaraka Portföy Yönetimi öncülüğünde 100 milyon TL’nin üzerinde girişim sermayesi yatırım fonu kurdu. “Uçtan uca Fintek inşa eder, büyütür ve yatırım yapar” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Insha Ventures, bu yeni fonla faaliyet alanını genişletmenin yanı sıra bünyesinde bulunan markalara ve Fintek alanında potansiyel gördüğü girişimlere yatırım yapacak.

2024 yılında 3 farklı girişime yatırım yapacak

Insha Ventures Genel Müdürü Hasan Sami Bayansar
Insha Ventures Genel Müdürü Hasan Sami Bayansar

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Insha Ventures Genel Müdürü Hasan Sami Bayansar, şunları söyledi: “Insha Ventures olarak, bünyemizde bulunan markalara operasyondan pazarlamaya, stratejiden satış kanallarına kadar geniş bir yelpazede destek sağlayan bir ‘venture builder’ olarak faaliyet gösteriyoruz. Albaraka Portföy Yönetimi’nin inisiyatifiyle kurduğumuz fonun temel odak noktası, geliştirilmesi ve büyütülmesi gereken projelere destek olmak.

- Advertisement -

Bu odak doğrultusunda önceliğimiz Insha Ventures çatısı altında bulunan projeleri ve ürünleri spin-off (şirketleştirmek) yapmak. Böylelikle projelerimizi bağımsız birer şirket haline getirerek daha fazla büyümelerini sağlayacağız.  İlerleyen süreçte sadece kendi projelerimize değil, Fintek dikeyindeki değer yaratma potansiyeli olan girişimlere de destek olmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda, 2024 yılı içerisinde 3 farklı girişime yatırım yaparak, sektördeki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlıyoruz.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir