Ford’dan otonom sürüş için yeni test sürüşü önerisi

0

Uber ve Tesla’nın otonom sürüş teknolojilerini halka açık yollarda test etmesi ve hatta Tesla’nın bu teknolojiyi artık müşterilerine satarak onların üzerinde “denemesi” halkın büyük tepkisini çekmeye başladı.

Uber ve Tesla araçlarının yaylara çarpması ve ölüme neden olmasının ardından ABD halkı yollarda otonom araçlar görmek istemediklerini dile getirmeye başladılar.

Güven Meselesi

Ford şimdi, halkın otonom sürüş teknolojisine karşı antipati geliştirmesini önlemek amacıyla ABD Ulaştırma Bakanlığı’na 44 sayfalık bir mektup yazarak, otonom sürüş testleri konusunda yeni bir yöntemin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

“Güven Meselesi” adı verilen 44 sayfalık mektupta Ford, test aşamasında yapılan kazalar nedeniyle otomobil endüstrisinin otonom sürüş teknolojilerine geçişinin gecikeceğini ve yapılan milyar dolarlık yatırımların çöpe gideceğini hatırlatırken kendi araçlarında test sırasında, her türlü datayı kaydedecek gelişmiş kara kutuların olacağını ve kaza riskini düşürmek için çok yavaş ilerleyen bir test süreci yürüteceklerini, araçları yüksek hıza ulaştırmadan önce tüm teknik detayların mükemmelleştiğiden emin olacaklarını vurguladı.

Şimdi Ford’un test stratejisinin Ulaştırma Bakanlığı tarafından bir milad olarak alınacağı ve diğer şirketlerden de bu standartları tutturmalarının isteneceği bekleniyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>