Furhat robot insanların derdini dinleyecek

0

Furhat robot

Furhat robot, havalimanında çalışan olmanın ötesine geçerek insanların derdini dinleyecek. Furhat robotun yeni versiyonu duyuruldu.

Yeni nesil Furhat robot

Furhat Robotics tarafından geliştirilen Furhat isimli robot, Frankfurt Havalimanı’nda çalışıyor ve insanlara yardım ediyor. Furhat, yolcuların yön tarifi, müşteri hizmeti gibi konulardaki sorularına cevap verebiliyor. İnsansı bir yüze sahip olan Furhat, makine öğrenimi sayesinde, yolculara kendi kişilikleriyle uyumlu şekilde iletişim kuruyor. Böylelikle yolculara verimli ve rahat iletişim imkanı sağlanıyor.

Yazılımı sayesinde ön yargıları bulunmayan robotun yeni versiyonu da tanıtıldı. Geliştiriciler robotun havalimanında çalışan olmanın çok daha ötesine geçmesini planlıyor. Kullanıcılara nasıl olduklarını ve sağlık durumlarını soran yeni versiyon, kullanıcıların dertlerini dinleyebiliyor. Hatta bununla da sınırlı kalmayıp tavsiyelerde bulunabiliyor. Geliştiriciler, robottaki mimik probleminin de giderildiğini belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>