Gaz satışı kripto para ile yapılacak

0

Gaz satışı

Polonya’da bulunan büyük bir gaz şirketi, gaz satışı için kripto para ödemelerini kabul edeceğini duyurdu. İşlem hacmi büyük olan gaz satışı, kripto para işlemlerine de hareket getirecek.

Gaz satışı için kripto para kullanılacak

Polonya’da bir gaz şirketi olan Pražská plynárenská, oldukça yenilikçi bir adım attı. Şirket, ödeme teknolojilerinde yaşanan dönüşüme uyum sağlayarak, kripto para ile yapılan ödemeleri kabul edeceğini açıkladı. Şirketin yönetim kurulu başkanı, bu yeni planlamanın genç müşterilerin dikkatini çekeceğini ve eskide kalmış bir kurum gibi görünmemelerini sağlayacağını belirtti.

Yönetim kurulu başkanı Janecek, kripto para birimlerinin değerleri hakkında yorum yapmayacağını, sadece müşterilerine farklı ödeme seçeneği sunmak istediklerini belirtti. 42.000 müşterisi bulunan şirketin, kripto para ile ödeme kabulüne Haziran ayında başlayacağı belirtiliyor.

Yaklaşık 54 milyon dolarlık net kar marjı bulunan bu şirketin, kripto para birimlerine yönelmesinin piyasadaki işlem hacmini de artıracağı düşünülüyor.

Polonya’da, birçok kurum ve kuruluş kripto para işlemlerine olumlu yaklaşıyor. Örneğin; geçtiğimiz aylarda Polonya’daki Czech National Bank, B,itcoin’den korkmayın açıklamasını yapmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>